تبلیغات
وبلاگ تكواندو محمد علوی - مطالب اسفند 1393
وبلاگ تكواندو محمد علوی
TAEKWONDO
  صفحه نخست       |       تماس با مدیر       |       پست الکترونیک       |       RSS       |       ATOM
 
سال 93 سال بسیار خوبی برای باشگاهمان بود 13نفر از قهرمانان باشگاهمان در لیگ های مختلف حضور داشتند.در لیگ برتر  بزرگسالان آقایان وحید عیسی بیگلو-حمیدرضا افشاری -مهدی لباس دوز-كامران امانلو -مسعود قهرمانی در تیم بانك شهر تهران حضور یافتند .استادعلوی هم كه سال پیش سرمربی تیم كردان كرج بودامسال به عنوان مربی به تیم بانك شهر پیوست.صادق موسوی و امیر حسین بیات هم در تیم لیگ برتری استیل البرزحضور داشتند.اما مصطفی قهرمانی و سهیل كرمی امسال در لیگ نقش جهان برای تیم گچساران بازی كردند.علیرضا علوی-امیرحسین موسوی-وحسین حیدر ی درلیگ نقش جهان برای تیم قوامین ناجا بازی كردند-امیرحسین محمدی درلیگ برتر نوجوانان عضو تیم ذوب آهن اصفهان بودوسینا كریمی در نونهالان برای با شگاه یاری بازی كردند.امسال تیم بزرگسالان هم با هدایت استاد علوی وبا كسب سه مدال توسط شاگردان خود استاد موفق به كاپ چهارمی شدندودر مسابقات انتخابی تیم ملی ازاد مسعود قهرما نی موفق به كسب مدال برنز شد.به امید شروع وپایان خوب برای سال 94

AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان

نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها : لیگ برتر-تكواندو-علوی -شاگردان استادعلوی،
ارسال شده در: پنجشنبه 28 اسفند 1393 :: توسط : مصطفی قهرمانی قهرمانی
محمد علوی از جمله مربیان نام آشنای تكواندو استان است كه سهم قابل توجهی در آموزش این رشته داشته است؛ به‌طوری كه شاگردان او همواره یك پای ثابت تیم‌های ملی در رده‌های مختلف هستند.
1393/12/05
او همواره بر جوان‌گرایی و بها دادن به جوانان در عرصه مربیگری این رشته رزمی تأكید و اعتقاد دارد نسل كنونی به دلیل آشنایی با علم روز دنیا بهترین ظرفیت برای ارتقای جایگاه تكواندو استان است.
علوی كه در كارنامه ورزشی خود شركت در اردوی مشترك بهترین‌های آسیا در بانكوك تایلند سال 89 به‌عنوان تنها مربی از ایران و كسب كاپ‌های رنگارنگ در رقابت‌های مختلف جهانی، كشوری و استانی را دارد در گفت‌وگو با همشهری اظهار می‌كند: در سال 87 با همت جمعی از تكواندو‌كاران نام آشنای استان توانستیم زنجان را در این رشته به جایگاه ممتازی ارتقا دهیم.
وی ادامه می‌دهد: خوشبختانه در سال88 این برنامه نتیجه داد به‌طوری كه در رده نونهالان تیم زنجان عنوان پنجمی رقابت‌ها را كسب كرد و البته در این سال شاكله تیم نام آشنای شهید عطایی نیز شكل گرفت.
این مربی با اشاره به خروجی موفق این برنامه‌ریزی‌ها در سال91 با كسب مقام سومی در رده خردسالان بیان می‌كند: حتی بعد از2 دهه عنوان سومی رده نوجوانان كشور را كسب كردیم كه حكایت از آینده‌ای روشن برای تكواندو استان بود.
علوی با اعلام اینكه در آن موقع تنها یك ملی‌پوش سهم تیم زنجان بود، ادامه می‌دهد: در سال91 سهم زنجانی‌ها در تیم‌های ملی3 تكواندوكار شد كه 2 ورزشكار در تیم‌ملی نوجوانان و یك بازیكن نیز در رده بزرگسالان پیراهن تیم‌ملی را بر تن كردند.

 نبود حمایت‌های مالی
این مربی نام آشنای استان با ابراز تأسف از اینكه نبود حمایت‌های مالی موجب شد تا تكواندو استان از تب و تاب بیفتد، عنوان می‌كند: این در حالی بود كه آن بازیكنان پرورش یافته، تجربه‌های لازم را كسب كرده بودند و به آینده روشن امید داشتند.
با شرایط حاكم در فضای این رشته رزمی، علوی سرمربی تیم كردان كرج شد و ترجیح داد شاگردان مدال‌آور خود را نیز جذب این تیم كند.
وی یادآور می‌شود: 80‌درصد تیم زنجانی‌ها بودند و پختگی بازیكنان به همراه تجربه در میادین مختلف داخلی و خارجی دست به دست هم داد تا این تیم مقام سوم كشور را در لیگ برتر كشوری كسب كند.

 روزهای افول
علوی با ابراز تأسف از افت این رشته رزمی استان در كشور اظهار می‌كند: نبود برنامه‌ریزی منسجم موجب شد تا كم‌كم روزهای افول تكواندو استان پس از سال‌ها تمرین‌های سخت فرا برسد.
به گفته این ورزشكار روزهای سقوط تكواندو زنجان درست از سال گذشته نمود پیدا كرد به شكلی كه برگزاری دیرهنگام اردوها موجب شد تا در رده خردسالان نیز تیم زنجان حضور ضعیفی داشته باشد.
علوی با بیان اینكه امسال نیز در همه رده‌های به غیر از بزرگسالان به كسب تك مدال‌ها بسنده كردیم می‌گوید: این در شرایطی بود كه بازیكنان فنی زنجانی با سن و سال پایین در رده بزرگسالان وارد گود رقابت‌ها شدند.

 بالا بردن انگیزه بازیكنان
مربی تیم‌ملی تكواندو بالا بردن انگیزه بازیكنان و مدیریت منابع مالی و انسانی را جزو شاخصه‌های مهم در رسیدن به موفقیت در رقابت‌های ورزش عنوان می‌كند و ادامه می‌دهد: بازیكنان ملی‌پوش زنجانی با وجود سن و سال پایین به دلیل نبود حمایت‌ها بی‌انگیزه شدند كه این امر نباید انجام گیرد. برای نمونه دریافت ورودیه از یك ملی‌پوش برای حضور در رقابت‌های استانی خوشایند نیست.
 وی بر این باور است كه می‌توان با اهدای یك لوح و تقدیرنامه ساده موجب بالا رفتن روحیه بازیكنان شد تا با آسودگی خاطر در كارزار رقابت‌ها حضور موفقیت‌آمیزی داشته باشند.

جوانان در حاشیه
حاشیه ماندن مربیان جوان جزو دیگر چالش‌های ایجاد شده از سوی هیأت تكواندو استان است كه موجب شده زمینه برای فعالیت مربیان كهنه‌كار كه سال‌ها از صحنه این رشته رزمی دور بوده‌اند، ایجاد شود.
علوی در این رابطه می‌گوید: مربیان جوان به دلیل آشنایی با علم روز ورزش دنیا بهترین گزینه برای پرورش بازیكنان آینده‌دار هستند و در صورت بی‌تفاوتی به آنها حجم بالایی از ظرفیت‌های تكواندو استان را هدر داده‌ایم.
وی با اعلام اینكه اكنون20 مربی بازیكن‌ساز تكواندو در سطح استان وجود دارد، عنوان می‌كند: پیشكسوتان این رشته ورزشی در كنار جوانان می‌توانند، مكمل خوبی برای تربیت نسل‌های آینده تكواندو استان باشند. برای این كار باید در وهله نخست منیت‌ها را كنار بگذاریم و برای یكپارچگی و حرف واحد پیش برویم.

 تقسیم وظایف
این مربی زنجانی با ابراز تأسف از نبود جایگاه مناسب افراد در هیأت تكواندو استان می‌افزاید: تا زمانی كه نتوانیم جایگاه پیشكسوت، مربی و قهرمان را درست تعریف كنیم، نمی‌توانیم با انگیزه مضاعف فعالیت كنیم. با این شرایط كمتر كسی از روی علاقه كار خواهد كرد و در صورت ادامه بی‌تفاوتی‌ها فرار را بر قرار ترجیح خواهد داد.
وی رایزنی‌های هیأت تكواندو استان را برای جذب حامی مالی برای تیم‌های استانی مهم می‌داند و می‌گوید: برای كاستن موانع حضور تیم‌ها در لیگ‌ها می‌توان با تقسیم وظایف بین شهرستان‌ها نسبت به حضور آنها در رده‌های مختلف مسابقات كشوری برنامه‌ریزی كرد. علوی كه اكنون مربی تیم بانك شهر تهران است این بار نیز ترجیح داده تا حضور زنجانی‌ها را در این تیم پررنگ كند؛ چرا كه اعتقاد به كار شاگردانش دارد و اعتماد به آنها موجب شده تا در رقابت‌های مختلف جهانی و آسیایی صاحب گردن آویز مدال‌های رنگارنگ شوند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
ارسال شده در: چهارشنبه 6 اسفند 1393 :: توسط : مصطفی قهرمانی قهرمانی


 
درباره وبلاگ
با سلام به وبلاگ استاد علوی خوش آمدید.آدرس باشگاه:زنجان باشگاه شهیدعطایی پشت شهربازی ساعت تمرین روز های زوج وفرد(17:45 الی 19:30)تلفن تماس: 09126415762 mohammad.alavi80@yahoo.com امیدواریم ازبازدید وبلاگ لذت برده باشید.
مدیر وبلاگ : بهزاد شامی
مطالب اخیر
نظرسنجی
این وبلاگ را چگونه ارزیابی میکنید؟


برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

 
 
 
ابزار پرش به بالا